Факт за Мекотели, който никой не предлага

Факт за Мекотели, който никой не предлага

Факт за Мекотели, който никой не предлага

Blog Article



Черупки на морски школки и полжави. Телото на мекотелите е покриено со еднослоен епител, богат со жлездени клетки кои лачат лигава материја.

Повечето двучерупчести имат чифт големи хриле, разположени в мантийната си кухина. Тези хриле позволяват на двучерупчестите животни да извличат кислород от водата (за да дишат) и да улавят храната; вода, богата на кислород и микроорганизми, се вкарва в кухината на мантията и се измива през хрилете.

Главоногите (видове октоподи), които принадлежат към мекотелите, се ловят предимно с примамки за риби, харпуни или закачени ръчни линии от куки.

Овие мали животни кои живеат во океаните се претежно слепи и или срамнети со земја или цилиндрични.

Паралелно с тези мерки се насърчава и отглеждането на някои видове ракообразни и мекотели като аквакултури.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Покрийте лезиите си с бинтове и се уверете, че са водоустойчиви, ако плувате.

Двучерупчестите молби са втората най-разнообразна група мекотели , които се нареждат само след гастроподите по брой видове.

Съдържанието на този уебсайт е предназначено само за информационни и образователни цели. Консултирайте се с лекар за медицински съвет, лечение или диагноза.

Като начало разполагат с три сърца и синя кръв. Когато се чувстват застрашени, изпускат мастилен облак и се стрелват в друга посока. Нямат кости. Единствените твърди части от тялото им са клюнът, подобен на папагалска човка, и хрущялната обвивка около мозъка им. Това ги улеснява да изчезват в миниатюрни пукнатини – способност, която им позволява да избягат, подобно на Худини, от всеки аквариум, освен от най-добре подсигурения за октоподи. Не само че всичките им смукала могат да се движат независимо едно от друго, а и всяко е покрито с вкусови рецептори – представете си тялото си, покрито със стотици езици. Кожата им е осеяна с клетки, чувствителни към светлината. А най-извънземното е, че… Но нека да изчакаме с това. Нека първо се срещнем с друг октопод.

Можете да развиете тези малки подутини навсякъде по тялото си, но те може да са по-чести на вашето:

Замислете само колку лесно една просечна домашна мачка, која е навикната да ги бере глувците што скитаат, може да уништи речиси неподвижна колонија полжави.

максималният размер на черупката е положително свързан с дълголетието;

хитоните, кои се приспособени мекотели да живеат на тврди подлоги;

Report this page